Tālr: 63125527  | E-pasts: internatskola@tukums.lv

Miķeļdienas tirdziņš Tukumā

29.09.2020 – 29.septembrī svinam Miķeļdienu, sauktu arī par Mikēļiem, Mīkāļiem, Apjumībām un Jumja dienu.

Miķeļi ir nozīmīgi svētki latviešu gadskārtu ieražās, jo tad ir novākta raža, tāpēc godina Jumi, kas ir auglības un svētības nesējs. Miķeļi ir robežlaiks dabā un cilvēka dzīves ritumā – viss dabā izaudzis, raža novākta un to ražu var nest uz tirgu. Miķeļdienas tirgus senāk bija iespēja pārdod vai mainīties ar izaudzēto, arī iespēja kārtīgi izlustēties.

Miķeļdienas tirgus arī mūsu skolā ir tradīcija. Katrā klasē tika sagatavota tirgošanās vieta. Tirgotāji bija padomājuši, kā to skaisti izrotāt, lai piesaistītu pircējus. Nopirkt varēja pašu lasītas dzērvenes, ābolus, tomātus, ķirbjus arī sulas un ievārījumu. Netrūka arī saldi un sāļi gardumi – pīrāgi, cepumi, kūkas un kēksi. “C” klašu skolēni skolotāju vadībā mācījās iepirkties. Pārējie skolēni mācījās apgūt tirgošanās prasmes – kā savu preci reklamēt, kā pareizi noteikt cenu, lai preci varētu iztirgot un kā to iesaiņot.

Paldies klašu audzinātājiem par padomu un atbalstu. Paldies vecākiem par kopīgi ar bērniem sarūpētajām rudens veltēm. Lai mums visiem bagāts un saulains rudentiņš!

Atpakaļ