LIDICE 2022

10.01.2022  50.STARPTAUTISKĀ BĒRNU MĀKSLAS KONKURSA „LIDICE 2022” Tukuma novada kārta

Konkursa rīkotājs – Lidices Memoriāls (Čehija) un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO), nolēma šī gada konkursu veltīt tēmai „Muzejs”.

Tukuma novada skolēnu darbos tēma atveidota ļoti oriģināli, izmantojot visdažādākos materiālus un interesantas tehnikas. Darbos var redzēt bērnu redzējumus par konkursa tēmu “muzejs” – gan par tā nozīmi ikdienā, sadzīvē, dabā, gan par aktivitātēm un izklaidēm muzeju piedāvājumā, gan arī par to, kāds muzejs varētu izskatīties nākotnē, fantāzijas par to, ja muzeja eksponāti atdzīvotos.

Konkursā “Lidice 2022” piedalījās 100 dalībnieki ar 87 radošajiem darbiem no mūsu novada skolām – Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Engures vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Irlavas pamatskolas, Tumes pamatskolas, Cēres pamatskolas, Pūres pamatskolas, Lapmežciema pamatskolas, Tukuma 3.pamatskolas, Tukuma novada speciālās izglītības iestādes, Tukuma Mākslas skolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas.

Konkursa darbus vērtēja žūrijas komisija: Kandavas Mākslas un mūzikas skolas direktora vietniece mācību darbā Sintija Mantaja, māksliniece, skolotāja Ilva Bārene, Tukuma novada Izglītības pārvaldes izglītības darba vecākā speciāliste Angelika Dembovska.

Konkursā piedalījās 8 mūsu skolas skolēni: Samanta Blūma, Stefānija Zonenberga, Agnija Gehtmane, Kate Slobožaņina, Vineta Zvirgzdiņa, Mārtiņš Rentovičs, Kalina Aleksandere un Artis Pone.

Skolēniem darbus sagatavot palīdzēja skolotājas Inga Noreika un Egita Dumbre. No iesniegtajiem darbiem 6 saņēma Atzinību un tika izvirzīti konkursa 2.kārtai Latvijā.

Sveicam mūsu jaunos māksliniekus un skolotājas! Vēlam veiksmi konkursa Valsts kārtā!

Atpakaļ