Ekskursija Durbes pilī

26.09.2022. Pirmo gadu skolā darbojas muzeja pulciņš, jo skolai Lamiņu muižā ir vairāk kā 100 gadus sena vēsture, kuru nepieciešams izpētīt. Skolas muzeja pulciņš devās savā pirmajā ekskursijā. Brauciena mērķis bija ieraudzīt un iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu Durbes pilī , iepazīt pils parka objektus. Pie pils mūs sagaidīja pils vadītāja Ilze un divi peļuki- Rozamunde un Jēkabs. Pirms sākt darboties pils telpās, skolēnus iepazīstināja ar uzvedības noteikumiem muzejā.  Tad ar spēles palīdzību iepazināmies ar  Durbes pils vēsturiski nozīmīgiem faktiem,  interjeru  un iesaistītajām personībām. Bija iespēja atklāt pils apkārtni, tur sastopamās mazās arhitektūras formas, vēsturiskus notikumus un daudzveidīgo koku bagātību. Skolēni muzejā saņēma darba lapu ar uzdevumiem un lielākā daļa patstāvīgi to izpildīja, tādejādi atklāja Durbes pili.

Diena turpinājās ar 7. klases pikniku pie Durbes parka estrādes, par kura organizēšanu bija parūpējušies skolēni un klases audzinātājas Ilze un Mudīte . Pēc labi padarīta darba sekoja  izklaidēšanās Tukuma Lielās ielas bērnu laukuma atrakcijās.

Atgriežoties mājās, skolēni pārbaudīja risināto uzdevumu pareizību un pārsprieda ekskursijas laikā radušos iespaidus un pārdomas.

Paldies par kopējo sadarbību  un lielisko dienu 7.klases audzinātājām Ilzei un Mudītei!

Skolas muzeja pulciņa vadītāja Jolanta Ventlande.

Atpakaļ