Erasmus+ KA2

Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības skolu apmaiņas partnerības projekts “Sadarbojies, dalies un mācies”
Līguma Nr. 2020-1-LV01-KA229-077424_1

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekts “BREAK DOWN THE BARRIERS”
Līguma Nr. 2020-1-PT01-KA229-078858_2

Skolēnu īstermiņa apmaiņas mobilitāte Turcijā

No 26.marta līdz 2.aprīlim Tukuma novada speciālās izglītības iestādes skolēni Raivis Ābols, Andris Bierands, Līga Belerta un Renāte Bērtule piedalījās Erasmus+ programmas 2.pamatdarbības skolu apmaiņas partnerības projekta “Communicate, Share and Learn” skolēnu īstermiņa apmaiņas mobilitātē C2 (Līguma Nr. 2020-1-LV01-KA229-077424_1) Stambulā, Turcijā. Skolēni aktīvi piedalījās dažādās aktivitātēs un darbnīcās, lai īstenotu mobilitātes mērķus, sadarbotos un mācītos viens no otra. Skolēnu aktivitātes atspoguļotas eTwinning vietnē. Mobilitātē piedalījās arī skolotājas Aiva Leitāne, Līva Rasa-Arele, Linda Lazdiņa-Čebikina un Linda Šaripo, kuras iesaistījās mobilitātes progarmmas īstenošanā, vadot nodarbības un aktivitātes visiem projekta dalībniekiem no Turcijas, Grieķijas, Latvijas un Slovākijas. Skolotāji publicēs aktivitāšu un stundu aprakstus projekta e-grāmatā.

Skolēnu īstermiņa apmaiņas mobilitāte Rumānijā

No 5.februāra līdz 13.februārim Tukuma novada speciālās izglītības skolēni Līvija Mašina, Tomass Kozulis, Lāsma Lidija Bērziņa un Roberts Šteinbergs, kā arī skolotājas Aiva Leitāne un Linda Šaripo, piedalījās Erasmus+ projekta “Break Down The Barriers” skolēnu īstermiņa apmaiņas mobilitātē Rumānijā.
Mobilitātē piedalījās 45 skolēni un skolotāji no Latvijas, Rumānijas, Portugāles, Turcijas, Horvātijas un Čehijas.
Mobilitātes galvenais mērķis bija iepazīties ar auduma apgleznošanas iespējām un tradīcijām dažādās valstīs un praktiski izmēģināt apgleznot audumu.
Mūsu skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs un darbnīcās. Tika izveidots skolēnu darbu digitālais katalogs. Ekskursiju laikā apmeklējām Vēstures un arheoloģijas muzeju Konstantā, Parlamenta pili un Sajūtu muzeju Bukarestē, kā arī iepazinām tuvāko apkārtni un pludmali mūsu viesnīcas tuvumā.
Mobilitātes laikā iepazinām projekta partnerus, saplānojām turpmākās skolēnu mobilitātes, pārrunājām partneru pienākumus un uzdevumus mobilitāšu laikā. Iepazīstinājām savus partnerus arī ar mūsu skolas mācību darba organizāciju.