Tautas mūzikas instrumentu pasaulē

29.11.2018 – Tukuma novada internātpamatskolā Lamiņu muižā iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika pasākums “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē”.
Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar latviešu tautas folkloru izspēlējot dažādus tautas mūzikas instrumentus un iepazīties ar tradicionālās mūzikas instrumentiem gan tos redzot, gan dzirdot, gan izspēlējot un uzzinot pamatinformāciju par katru no tiem.
Interesanto un aizraujošo mūzikas nodarbību vadīja Ilga Reizniece un Iveta Mielava. Ilga Reizniece, grupas Iļģi dibinātāja, skolotāja un ilggadēja folkloras studiju pasniedzēja, izspēlējot dažādus mūzikas instrumentus, gan iepazinās ar auditoriju, gan, improvizējot konkrētos apstākļus, caur melodiju un skaņām vizualizēja dažādas dabas norišu vai sadzīves ainas. Kopīgi tika izspēlēta spēle, kurā minēti 23 dažādi tautas mūzikas instrumenti. Visi spēlē minētie mūzikas instrumenti atradās turpat, apkārt bērniem zālē. Tos nodarbības laikā varēja aptaustīt, un iespēju robežās pamēģināt paspēlēt.
Nodarbības noslēgumā spēle, kura saliktā veidā var kalpot arī kā uzskates materiāls (plakāts) tika dāvināta skolai. Nodarbība ļoti patika gan bērniem, gan skolotājiem.

Atpakaļ

 

Padalies ar šo ziņu: