Kas par traku, tas par traku…!

28.02.2019 – Tukuma novada internātpamatskolā Lamiņu muižā, iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika izrāde ”Kas par traku, tas par traku…!”
Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dzejas pasauli un rosināt interesi par latviešu dzejnieku dzeju bērniem, kā arī radīt priekšstatu par dzejas tēlu plašajām izmantošanas iespējām mūzikā, teātra izrādē un tērpu demonstrējumos, ar Ojāra Vācieša dzejas palīdzību.
Izrādē “Kas par traku, tas par traku…!”, tika piedāvāts ceļojums latviešu izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijas, viņa radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo, spēlējas, iesaistot arī skatītājus. Tā bija iespēja būt īpašā gaisotnē, ko rada dzejas tēlu spēlēšanās aktieru izpildījumā.
Izrādes literārais pamats bija Ojāra Vācieša bērnu dzeja, muzikālo ietērpu veidoja Elizabetes Balčus oriģinālmūzika, vizuālo ietērpu Ingrīdas Zāberes neparastie tērpi, bet visu kopā savienoja režisore Dita Balčus. Izrādē piedalījās aktieri : Egija Silāre, Māris Bezmers un mūziķi: Elizabete Balčus , Artis Gāga , Kristiāna Abiļeva, Gidons Grīnbergs.
Izrādē tika spēlēti dzīvie mūzikas instrumenti, publikai bija iespēja aktīvi līdzdarbojas un pat dejot. O. Vācieša labā humora izjūta kopā ar Elizabetes Balčus oriģinālmūziku, dzīvo instrumentu spēli, kā arī aktieru azartisko darbošanos radīja pacilājošu atmosfēru un ļoti patika gan bērniem, gan skolotājiem. Pēc izrādes visi kopīgi nonāca pie secinājuma, ka izrāde “Kas par traku, tas par traku…!” bija īsta dzejas paraugstunda, kas paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Atpakaļ
Padalies ar šo ziņu: