Leļļu teātra izrāde ”Pūces piens”

14.10.2019. –  Tukuma novada speciālās izglītības iestādē Tukumā, iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika leļļu teātra izrāde ”Pūces piens”.
Latvijas bagātība ir lielā dabas daudzveidība, skaistas ainavas, nepiesārņoti ūdeņi, maz pārveidoti meži, purvi un pļavas. Katram dzīvniekam, putnam un kukainim dabā ir sava vieta un nozīme. Mēs esam cieši saistīti ar visu, kas mums ir apkārt. Bet kas notiek, ja mēs iejaucamies šajā dabiskajā kārtībā un gribam to izmainīt?
Rūķu vīram vārdā Ķērpītis ļoti garšo piens, bet nepatīk pūces. Viņš nolemj padzīt Pūci no piemājas meža, lai varētu Pūces ūjināšanas netraucēts baudīt pienu.
Taču, līdz ar Pūces pazušanu, Ķērpīša govs nez kāpēc sāk dot aizvien mazāk un mazāk piena, līdz piens pazūd pavisam.
Izrādās, ka dabā viss ir saistīts un Pūce ieņem savu svarīgo vietu dabas procesu ķēdē, kas ļauj augt sulīgam āboliņam.
Vai rūķa apņēmība ir spēcīgāka par lepnumu? Vai Ķērpītim izdosies panākt līdzsvara atjaunošanos dabā? Vai viņam vispār ir jel kāda nojausma, kā to izdarīt? Tie ir labi jautājumi, uz kuriem atbildes zina tikai paši rūķi! Iepazīties ar šiem gudriniekiem varēja, noskatoties leļļu teātra izrādi “Pūces piens”.
Redzēto un piedzīvoto skolēni pārrunās dabas zinību, sociālo zinību un klases stundās, salīdzinot, argumentējot, veidojot savu viedokli un nostāju par Latvijas dabu, dabas daudzveidības saglabāšanu.

Atpakaļ
Padalies ar šo ziņu: