Leļļu teātra “TIMS” koncertprogramma “NO PASAKAS AR DZIESMU”

11.09.2020 un  15.09.2020 – Tukuma novada speciālās izglītības iestādē Raudas ielā 6, Tukumā un “Lamiņu muižā”, Lamiņos, Pūres pagastā, Tukuma novadā iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika leļļu teātra “TIMS” koncertprogrammas ”NO PASAKAS AR DZIESMU” abās izglītības programmu īstenšanas vietās.

Koncertprogrammu mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Latvijas leļļu teātra attīstību, ar mūzikas un dziesmu nozīmi personības attīstībā un teātra noskaņas radīšanā cilvēkā.

Leļļu teātra māksla piedzīvo īstu renesansi visā pasaulē un saista arvien dažādāku paaudžu skatītāju prātus un sirdis. Tā ir māksla, kas spējīga radīt tādu pārdzīvojumu, ko nevar aizstāt, uzburt neviens cits mākslas veids. Leļļu teātra uzdevums ir pavērt priekškaru uz šo savdabīgo teātra nozari un kļūt par bērna dzīvē neatņemamu sastāvdaļu.

Ap aktiera un lelles duetu kā varenu asi griežas izrādes tapšanas process. Tajā sagrupējas runātais vārds, lelle, telpa, mūzika, dziesma, gaisma, kuras ar katru dienu kļūst izteiksmīgākas, krāsainākas un fantāzijas bagātākas. Lai to visu nodrošinātu, teātrī tiek meklēti jauni izteiksmes līdzekļi, tehnikas iespējas.

Leļļu teātra “TIMS” teatralizētajā koncertprogrammā skolēniem bija iespēja aktīvi līdzdarboties. Dziesmām un mūzikai skanot, bija iespēja satikties ar pasaku varoņiem no dažādām leļļu izrādēm. Labam noskaņojumam skatītājiem kopā ar aktieriem bija iespēja izdejot pasaku varoņu jautrākās dejas un izdziedāt skanīgākās dziesmas.

Paldies leļļu teātra aktieriem par jauko koncertu. Ar nepacietību gaidīsim nākamo tikšanās reizi, jo pasaku varoņi mums teica – uz redzēšanos! Uz tikšanos!

 

Atpakaļ

 

Padalies ar šo ziņu: