Pasākums Lamiņos “Zem Miķelīša cepures”

29.09.2020 – Tieši 29.septembrī, kad kalendārs vēsta, ka vārda dienas svin Miģelis, Mihails, Miks, Mikus un Miķelis, skolā notika pasākums “Zem Miķelīša cepures”, ko vadīja skolas vides izglītības pulciņa “Zaļie pētnieki” skolotāja Diāna Baranova.  Jau laicīgi katra klase tika informēta par veicamajiem uzdevumiem: izgatavot Miķeļdienas cepuri, kompozīciju no rudens veltēm un sagatavot aktivitāti, kas būtu saistībā ar šiem tradicionālajiem latviešu svētkiem.

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir rudens saulgrieži, kas saistās ar auglības dievu Jumi. Jumi meklē labības laukos kā kopā saaugušas vārpas, vai citās rudens veltēs – divos kopā saaugušos burkānos, sēnēs vai kartupeļos. Miķeļdienai ir savi ticējumi un mīklas, ar kuriem iepazīstināja 3./4.klases skolēni. Kopīgi noskaidrojām, ka šogad Miķeļdiena ir saulaina, tātad pēc ticējuma – ziema iestāsies vēlu un stipra sala nav ko baidīties. Miķeļdienā visai ražai esot jābūt zem jumta, jo šajā dienā sākoties zemes guļas laiks, bet darbi zem jumta protams nebeidzas.

8./9.klases skolēni bija sagatavojuši atrakciju no daudziem pazīstamā TV šova “Lauku sēta” – pupiņu šķirošanu. Pēc darba noderēja maza atpūta, un 5.klase, tērpusies latviešu tautas tērpos, mums nodziedāja divas tautasdziesmas – “Iestādīju baltu pupu” un “Ar vilciņu Rīgā braucu.”

7.klase demonstrēja cepuru modes skati un iekustināja visus ar diezgan sarežģītu ābolu lasīšanas veidu. 1./2.klase visus uzaicināja uz kopīgu padejošanu pie tautasdziesmas “Cūka rudzos, siventiņi kāpostos”. “C” klases skolnieki noskaidroja, kuri ir visprecīzākie kartupeļu lasītāji, bet 6.klase radīja visos īstu azartu, katrs gribēja noturēties visilgāk lecot pār “labības pļaujmašīnu”. Kad visi bija gana nokusuši, kā balva tika pasniegts garšīgs cienasts, ko bija pagatavojuši mūsu skolas arodklases skolnieki. Paldies par jauki pavadīto laiku skolotājiem un audzinātājiem, kas palīdzēja bērniem tikt galā ar uzdevumiem. Kopā esot laiks aizrit interesantāk un atmiņā paliekošāk.