Konkurss – izstāde “Lidice 2021”. Tēma – “ROBOTS UN MĀKSLĪGAIS INTELEKTS”

28.01.2021 – Kā katru gadu, tā arī šogad, par spīti ārkārtas situācijai, skolām bija iespēja līdz 2021.gada 11.janvārim iesniegt Tukuma novada Izglītības pārvaldē skolēnu darbus konkursam LIDICE 2021. Konkursa darbu izstāde šoreiz ir paredzēta virtuālā veidā, kas ir ļoti atbilstoši šī gada tēmai. No Tukuma novada speciālās izglītības iestādes konkursam tika iesniegti 6 pieteikumi konkursam. Interesantie un košie darbi tapuši vizuālās mākslas skolotāju Ingas Noreikas un Egitas Dumbres vadībā.

49.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa – izstādes “Lidice 2021” tēma ir “ROBOTS UN MĀKSLĪGAIS INTELEKTS”.

Jau šodien mūsu ikdienas dzīve ir cieši saistīta ar dažādām ierīcēm, kas atrodas mūsu mājās un mūsu kabatās. Mūsdienu robotiem ir daudz dažādu formu un uzdevumu: tie palīdz mājas darbos, ražošanas procesos, medicīnā, celtniecībā, mākslā, izklaidē un spēlēs… rodas jautājums – kurp tie mūs ved, kā tie attīstīsies nākotnē? Veidojot mākslas darbus, skolēniem bija uzdevums ļaut vaļu fantāzijai un parādīt mūsu nākotni pēc simts un vairāk gadiem.

Konkursā piedalījās skolas skolēni: Džuljeta Bitāne, Jānis Čepuks, Agnija Gehtmane, Kaļina Aleksandere, Mārtiņš Rentovičs un Artis Pone. Visi seši mūsu skolēnu darbi ir guvuši atzinību un nonākuši Rīgā, lai piedalītos nākamajā atlases kārtā valsts līmenī.

Īpašs prieks un lepnums par mūsu skolas skolnieci Džuljetu Bitāni un viņas skolotāju Ingu Noreiku, jo darbs “Robots – Viszinis” ir Valsts kārtas laureātu vidū un izvirzīts uz konkursu Čehijā.

Noslēguma pasākums – apbalvošana notiks tiešsaistē 2021.gada 11.februārī Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē.

Patiess prieks par mūsu skolas skolēniem un skolotājiem, jo jau otro gadu mūsu skolas skolēni ir konkursa Valsts kārtas laureātu vidū.

Sveicam un vēlam veiksmi starptautiskajā konkursa kārtā!

Atpakaļ