Lieldienu zaķim pa pēdām

31.03.2021 – Lamiņos “Lieldienu zaķim pa pēdām”

Nevienam nav noslēpums, ka drīz svinēsim Lieldienas. Pavasara elpa gaisā, putnu dziesmas, pirmie izplaukušie ziedi iepriecina gan jaunus, gan vecus. Arī mūsu skolā jūtama pavasarīga rosīšanās – brīvajos brīžos tiek sakopta skolas apkārtne, skolas telpās un pagalmā acu skatu piesaista dažādi dekorējumi, kuros var ieraudzīt ziedus, putnus, zaķus un olas, kas simbolizē tuvojošos svētkus. Mācību stundās skan tautasdziesmas par Lieldienām, tiek mērīts zaķa ausu garums, dziedātas dziesmas par cāļiem, krāsotas olas gan uz papīra, gan virtuves katliņā.

Radošās dienas ietvarā katra klase kopā ar audzinātājiem saņēma karti, lai dotos uz skolas parku izpētīt, kur tad cilpojis un ko darījis Lieldienu zaķis. Mēs priecājamies, ka mūsu skolai ir parks, kurā varam veikt dažādas aktivitātes, atrodoties svaigā gaisā. Šoreiz tās bija saistītas ar Lieldienu tematiku un tām bija doti nosaukumi: “Bumbas misteri”, “Jautrās sliekas”, “Hula -hupa”, “Dullās mušas”, “Gaiļu cīņas”, “Olu mešana”, “Zaķis maisā” un “Slapjie pavāri”. Pēc paveiktā, noklausoties dažas skolēnu sarunas, varējām noprast, ka aktivitāšu topā pirmo vietu ieņēma “Gaiļu cīņas”.

Pēc enerģiskās pēdu meklēšanas Radošā diena vēl nebeidzās – skolēni veidoja olas dekoru no dabas materiāliem, lai gala rezultātā izveidotos skolas kopīgais Lieldienu dekors. Liels paldies visiem skolotājiem, kuri gatavoja šo pasākumu, audzinātājiem, kuri uzmundrināja un palīdzēja, skolēniem – par azartu un radošumu, veicot darbiņus. Pavasaris un saulīte mums visiem dod cerības, ka pārvarēsim visas grūtības, ko dzīve mums sagādājusi. Priecīgas Lieldienas!

Atpakaļ