Tukuma un Engures novadu izglītības iestāžu skolēnu datorgrafikas, datorzinības un animācijas darbu konkurss “Iekustini tautasdziesmu”

19.04.2021 – Tukuma un Engures novadu izglītības iestāžu skolēnu datorgrafikas, datorzinības un animācijas darbu konkurss “Iekustini tautasdziesmu”

Konkursa mērķis bija attīstīt un pilnveidot skolēnu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas, veicināt radošās darbības pieredzi informācijas tehnoloģiju jomā. Dalībnieki iepazinās ar latviešu tautas dziesmām un, pielietojot IT tehnoloģijas un savas prasmes, veidoja video vai animāciju.

Konkursa darba tēma tika izteikta gan izmantojot dzīvnieku tēlus, gan dažādus dabas tēlus, gan gadskārtu ieražu svētkus. Patiesi interesanti redzēt, kā skolēni izprot latviešu tautas dziesmās iekodēto domu. Konkursā “Iekustini tautas dziesmu” piedalījās arī mūsu skolas 9.klases skolnieces Madara Rasmuse un Amanda Līcīte. Ar skolotājas Sarmītes Balodes atbalstu meitenes sagatavoja animāciju tautasdziesmai “Cipu, capu, vāverīte” un ieguva Atzinību par paveikto darbu.
Tādi bija žūrijas komisijas galvenie secinājumi: 
“Tēmai atbilstošs, funkcionāls  darbs, kurš patiešām “iekustina”. Izstrādāta titullapa. Lielisks attēls, skaņas un radošās fantāzijas salikums piešķir oriģinalitāti. Papildus “pluss” par muzikālo noformējumu. Pārliecinošs konkursa līderis! Paldies meitenēm un skolotājai par vienreizēji labo šīs tautasdziesmas izpildījumu gan animācijā, gan dziedājumā, izmantojot PowerPoint un Molbertu! Paldies!”

Animāciju var apskatīt Video sadaļā!!

Paldies meitenēm par interesanto darbiņu un skolotājai par palīdzību un atbalstu!