“Latvijas skolas somas” nodarbības

28.12.2021 Ziemassvētku gaidīšanas laikā  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Tukuma novada speciālās izglītības iestādes skolēniem bija iespēja piedalīties koncertlekcijā “Ziemassvētki apkārt pasaulei” – digitālā formātā.

Ar dažādu tautu Ziemassvētku tradīcijām un dziesmām skolēnus iepazīstināja pasākuma vadītājs, dziedātājs Mikus Abaroniņš. Muzikālo pavadījumu kuplināja Arta Abaroniņa (čells, kontrabass) un Dāvis Bindemanis (klavieres).

Muzikālais ceļojums sākās ar latviešu Ziemassvētku tradīcijām, ar tautas dziesmu „Sidrabiņa lietiņš lija”. Vācija, Krievija, Austrija, Anglija, Austrumu zeme Japāna, Ukraina, Amerika. Tāds ir muzikālais ceļojums. Skolēni uzzināja, kura ir pati populārākā Ziemassvētku dziesma. Tā ir „Last Christmas” (Pēdējie Ziemassvētki)! Koncertā skanēja populāras melodijas no filmas par Hariju Poteru un baleta „Riekstkodis”.

Novembra un decembra mēnešos skolēniem bija iespēja skatīties arī mākslinieku  sagatavotās koncertlekcijas “Kino mūzikas vēsture” un “Kosmosa burvis”. Tās bija īpaši digitālā formātā veidotas nodarbības par kino mūzikas vēsturi un muzikāli  izglītojošu ceļojumu Kosmosā.

Nodarbības digitālais formāts deva plašākas iespējas nodemonstrēt skolēniem mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu, aizvedot tos ceļojumā senākā un ne tik senā vēsturē un pat kosmosā.

Programmas bija interaktīvas un  skatītājiem bija iespēja gan uzzināt daudz ko jaunu, gan parādīt savas zināšanas, gan dziedāt līdzi.

Atpakaļ
Padalies ar šo ziņu: