Ekspedīcija uz kultūrvēsturiskajiem objektiem skolas apkārtnē

02.11.2023. Apgūstot sociālo zinību stundu tematu par kultūrvēsturiskajiem objektiem savas skolas apkārtnē, 5.klases skolēni devās nelielā ekskursijā, jeb ekspedīcijā. Pirmais apskates objekts bija Pūres pilskans, kura atrašanai bija jāpieliek pūles. Līdz pilskalnam ceļš bija jāmēro ar kājām pa mežu, zinot tikai tā aptuveno atrašanās vietu. Sekojot skolotājas Ingas intuīcijai, pilskalnu izdevās atrast. Taču uzrāpšanās šajā 10 metrus augstajā kalnā bija nākošais izaicinājums. Arī to skolēni paveica.
Tālāk ceļš veda uz Kaives Senču ozolu. Skolotāja Sanita par šo dižozolu pastāstīja dažādus interesantus faktus. Diemžēl iecere apķert lielo ozolu neizdevās, jo 7 cilvēkiem tas nav paveicams.
Tālāk ekspedīcijas dalībnieku ceļš veda uz Zentenes pili. Skolēni apskatīja to no ārpuses un devās nelielā pastaigā pa parku. Apskatīja lielāko īves koku Latvijā. Viņiem izdevās arī atrast pils melno caurumu, kurš senos laikos veidoja slepenu eju uz Zentenes pili.
Skolēni bija ļoti priecīgi par šādu sociālo zinību un vizuālās mākslas stundu starppriekšmetu saikni un mācību stundu, kurā mācītais tiek sastapts reālajā dzīvē.
Liels paldies 5. klases audzinātājai un vizuālās mākslas skolotājai Ingai Noreikai un sociālo zinību skolotājai Sanitai Mockus par šo praktisko un interesanto nodarbību.

Atpakaļ
Padalies ar šo ziņu: