Atbalsts vecākiem

Par drošām brīvdienām

Aicinām vecākus pārrunāt ar bērniem visus svarīgākos drošības pamatprincipus – kā uzvesties, atpūšoties ārā, par drošību pie ūdenstilpnēm, uz ledus, par ceļu satiksmes noteikumiem, drošu elektroierīču lietošanu, kā arī – kādos gadījumos jāvēršas pēc palīdzības un jāzvana 112.

Bērnam ir ļoti svarīgi atcerēties, ka pieaugušajiem vienmēr jābūt informētiem par viņa atrašanās vietu un jābūt vienmēr sasniedzamam. Tas nozīmē, ka, izejot no mājas, vienmēr jāpārliecinās, ka ir uzlādēts mobilais tālrunis.

 

Avots: www.facebook.com/viscgovlv


Atbalsts nedrošā brīdī informācija šeit


Labdien!

“Centrs Dardedze” aicina ikvienu vecāku 24. novembrī, plkst. 18.00 – 19.45 uz vebināru “Vecāku emocijas: kā saglabāt līdzsvaru?”, kura tēma vienmēr bijusi aktuāla, taču pandēmijas apstākļos, kad visi – gan bērni, gan pieaugušie – piedzīvojam sava dienas režīma maiņu, dažādus ierobežojumus un ikdienas mainību, saskaramies ar jauniem izaicinājumiem.

Bērns aug un mainās, mācības notiek dažādos režīmos, sabiedrībā jūtama spriedze un neziņa – mūsu ikdienā šobrīd ir vesels kokteilis ar apstākļiem, kas vecākos var radīt trauksmi. Mēs nejūtamies labi par sevi un esam norūpējušies par bērnu. Kā tikt galā ar šīm izjūtām, ar kurām visi šobrīd saskaramies?

Visbiežāk vecāki pie mums vēršas ar jautājumiem par bērnu un viņu grūtībām, tāpēc tiek meklēts speciālista atbalsts tieši bērnam. Taču nereti “aiz kadra” paliek pašu vecāku izjūtas, kas arī ir ļoti svarīgas. Bērni vecākos rada dažādas emocijas – gan prieku un gandarījumu, gan arī satraukumu, dusmas, vainas apziņu un bezspēcību. Nereti vairāk uzmanības pelnījusi nevis bērna uzvedība, bet gan mūsu izjūtas par to – īpaši, ja līdzīgās situācijās nonākam atkal un atkal, nespējot to mainīt.

Ja ziniet kādu, kuram šis vebinārs varētu īpaši noderēt, padalieties ar šo ziņu!

Vebinārā pārrunāsim tādus jautājumus kā:

Kā atpazīt emocijas, kas vecākus ikdienā piemeklē?
Kāpēc tā jūtamies? Ko emocijas mums stāsta?
Ko darīt, ja esam emociju varā un tās jau iet pāri malām?
Vai iespējams regulēt savas emocijas? Ko darīt, lai izkāptu no nepatīkamo emociju “apburtā loka”?
Kā runāt par savām emocijām ar tuviniekiem un ar bērnu?
Vecāku spēja apzināties un pieņemt pašiem savas emocijas ir ārkārtīgi būtiska gan vecāku pašu veselībai un psiholoģiskajam līdzsvaram, gan arī attiecībām ar bērnu – mūsu spējai būt klātesošiem, atbalstīt bērnu un rādīt viņam piemēru par to, kā ar emocijām iespējams tikt galā.

Veltīsim laiku arī jūsu jautājumiem.

Vebināru vada: “Centra Dardedze” psiholoģe Iveta Damroze-Zommere.

Vebināra cena: 15 eiro – dalība 1 personai vai 20 eiro – dalība 2 personām.

Pieteikuma anketa šeit:

https://centrsdardedze.lv/pieteikuma-anketa-vecaku-apmacibam/?s_id=5253

Vēl “Centra Dardedze” mājas lapā sadaļā “Vecākiem” zem tēmas “Vebināri”, variet atrast citu vebināru ierakstus par dažādām tēmām, kas būs palīgs bērnam drošas bērnības nodrošināšanā:

https://centrsdardedze.lv/vecakiem/

Uz tikšanos apmācībās!

Nodibinājums “Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga, LV-1002

+371 22326320